Şartname Hazırlama ve Sistem Kabulü

Bize Gelen Şartnamelerde , genelde yerli veya yabancı şartnamelerin metinlerinin kopyalanıp yapıştırılmasına ilave olarak arıtılacak Suyun debisi ve Arıtılacak suyun analizleri ve arıtılmış suda istenen özelllikler ileve edilerek teklif istenmektedir.

Bu tip bir şartnameye her firma onlarca farklı teklif verebilir, Ayrıca her firma ihtiyacınıza en uygun teklif yerine bildiği teknolojiyi sunar, ayrıca ucuz teklif verme isteği teklifleri uygun teknolojilerden daha çok uzaklaştırır.

Teklifi alınacak Sistemin seçimi ve sistemin gelecekteki sorunları, verimliliği, bakım ve işetme kolaylığı, sürekli üretim kapasitesi , vs gibi ölümcül prensipleri pas geçilerek , yapılır

Sistemler teslim alınır iken çalışır, fakat devamında, her hangi bir gün ortaya çıkan sorun özellikle kuvvet santrallerinde ve yüksek debili işletme suyu kullanan işletmelerde büyük sorunlar ve ve nerdeyse sistemin maliyetinin yarısına ulaşan parasal zararlara neden olmuştur ve olacaktır.

Biz bu güne kadar Türkiyenin büyük endüstriyel tesislerindeki sistemlerin çoğunu eleştirel dizayn gözü ile inceleme imkanına, ve türkiyede çalışan üst düzey arıtma firmalarını , hazırladığımız şartnamelere göre teknik değerlendirme şansına sahip olan firmayız.

Gözlemlerde inanılmaz sayıda temel ( ölümcül) teknolojik dizayn hataların yapıldığını gördük ve yaşadık.

Bir örnekle: Ülkemizin en büyük kömür santrallerinden birinde avrupa menşeyli firmanın yaptığı ön arıtma sisteminde çok sayıda 16 adet kum filtresinin çok basit ölümcül hata nedeniyle , filtrelerin sözde filtre ve aslında boru gibi çalıştığını gördük ve yaşadık.

Büyük arıtma firmalarının yaptığı bu tip hataları isim vermeden ileride sunacağız.

Bizim Değerlendirme mantığımızda , Ölümcül hataların kimin tarafından yağıldığı değil , Ne tip hataların yapıldığı ve neden yapıldığı önemlidir. İşimiz geçmişi karalamak değil, gelecekte aynı hataların yapılmamasını sağlamaktır.

Hatalara bilmeyerek sahip çıkmayınız, Bizi arayınız , Biz şartname hazırlayalım ve değerlendirelim siz kazanın.

Bizim suyun yapısını, sorunlarını, sorunların çözümü ve su teknolojileri konusunda bilgi düzeyimizi bu sektörde olup tanıyanlar bilir, tanımayanlar tasavvur edemez.. Bize ulaşın size ve geleceğinize dürüstçe katkıda bulunalım.

H.cavit Yenigün

Kimya Yüksek Mühendisi

0532 311 27 09